این پرنده 3 اسم داره یه عالمه خصوصیت داره و... کدوم درسته؟!!
این پرنده خیلی معروفه هر چیز توی گوگل سرچ کنید میاد..
فعلا که طوطی دریایی و اسکل و پافین هست

طوطی دریایی مربوط به سه گونه کوچک از تیره ماهی‌گیرک است که در طول فصل تولید مثل دارای منقار رنگ روشن می‌باشد. این پرندگان دریایی در سواحل زندگی کرده که غذا را در درجه اول با شیرجه زدن درون آب بدست می‌آورند. آنها در کولونیهای بزرگ در صخره های ساحلی و یا جزایر دور از ساحل، در شکاف میان سنگها یا در سوراخها در خاک لانه می‌سازند.این پرنده به غلط در فرهنگ عامیانه اسکل نامیده میشود که این مطلب هیچگونه بار علمی‌ای نداشته و این کلمه در هیچ لغت نامه فارسی وجود ندارد.

در حالی که طوطی دریایی اطلس در شمال اقیانوس اطلس یافت می‌شود، دو گونه دیگر این پرنده، طوطی‌ دریایی شاخدار و طوطی دریایی کاکل‌دار، در شمال اقیانوس آرام یافت شده‌اند.  

تمام گونه‌های طوطی دریایی پرهای زینتی عمدتا سیاه و سفید، و منقار قوی و بزرگ دارند. قسمتهای بیرونی رنگی از نوک آنها پس از فصل تولید مثل ریخته، یک منقار کوچک و کند برجای می‌ماند. بالهای کوتاه آنها را برای شنا کردن با تکنیک پرواز در زیر آب انجام می‌شود. در هوا، بال خود را به سرعت (تا ۴۰۰ بار در دقیقه) در پرواز سریع بهم می‌زنند، اغلب پرواز در سطح پایین بر فراز اقیانوس است.


اسکل:در خصوصیات این پرنده نوشته اند که او وقتی برای زمستان غذا جمع آوری می‌کند، محل نگهداری آنها را فراموش کرده و بخاطر همین با مشکل مواجه می‌شود، یا هنگام خانه سازی فراموش می‌‍کند که خانه اش را کجا ساخته است و اگر از لانه اش بیرون بیاید راه بازگشت را پیدا نمی‌کند.
((
در هر صورت معلوم نیست این پرنده طوطی دریایی هست یا اسکل به نظر میاد که از اون پاهای پره دارش معلومه که این پرنده اصلا اهل ذخیره سازی زمستانی نیست!!!

پرنده هایی که پاهای پره دار دارند همگی از آب و موجودات آبزی تغذیه می کنند و غذاهاشون اصلا قابلیت ذخیره سازی نداره به همی خاطر اکثرا مهاجر هستند))

اسکل:
تعداد تخم ها
1
طول مدت نشستن روی تخم36-45 روز
مدت زمان پر در آوردن و بالغ شدن34-60 روز
حداکثر طول عمر29 سال
طول26-29 سانتی متر
عرض بدن، با احتساب بال های باز شده47-63 سانتی متر
وزن320-480 گرم
جمعیت آنها در اسکاتلند90,000

http://up.vatandownload.com/images/kbvyqshuxgpmqwgz4c.jpg


اسکل:ظاهر جذاب این پرنده با خط چشم قرمز و مشکی و پاهای قرمزش تکمیل میشود. عکس این پرنده با این ظاهر خنده دار، به وفور در کتاب ها و لوازم تحریر کودکان و نقاشی ها، کارتون ها و کمیک استریپ ها یافت میشود و یکی از محبوب ترین پرنده های دنیا محسوب میشود.


http://up.vatandownload.com/images/gkclz1qn3nojtvyw4t5n.jpg

حتما اسکل پرنده ای است که وجود ندارد اما
پس لقب اسکل از کجا آمده ؟!..